Kredyt gotówkowy dla firmy – te wskazówki mogą Ci się przydać!

Niezależnie od tego, czy jesteś firmą rozpoczynającą działalność, czy firmą o ugruntowanej pozycji, uzyskanie pożyczki może być głównym czynnikiem dalszego wzrostu i sukcesu. Ale przy tak dużej ilości informacji przeszukanie tego wszystkiego może być trudne. Rozważ tych kilka kroków, aby zmaksymalizować szanse na uzyskanie pożyczki na biznes.

Znajdź brokera pożyczek ze znajomością branży

Banki udzielają pożyczek. Pożyczkodawcy udzielają pożyczek. To podstawowa część ich działalności. Dlatego warto skontaktować się z bankiem lub pożyczkodawcą w celu uzyskania pożyczki. Ale oto haczyk… nie wszyscy pożyczkodawcy są równi!

Znalezienie banku lub pożyczkodawcy ze sprawdzoną historią i specjalistyczną wiedzą w swojej branży to świetny sposób na zwiększenie szans na uzyskanie kredytu biznesowego. Czemu? W ich najlepszym interesie jest pomóc Ci odnieść sukces i odzyskać zainwestowane środki.

Ponadto, jeśli możesz znaleźć pożyczkodawcę, który wcześniej z powodzeniem współpracował z Twoją branżą, znajdziesz osobę, która widzi duży obraz tak, jak Ty.

To samo dotyczy znalezienia odpowiedniego brokera pożyczek. Renomowany specjalista podejmie to samo podejście, dlatego będzie starał się dopasować Cię do odpowiedniego pożyczkodawcy. Będzie pytać, czy kredytodawca ma dobrą historię finansowania małych firm. Czy będą elastyczni w zależności od zmieniających się potrzeb? Czy są w stanie z góry przedstawić swoje mocne strony dotyczące Twojej branży? Jeśli potrafią bezpiecznie odpowiedzieć na wszystkie te pytania, sam będziesz na właściwej drodze.

Pamiętaj, że twoje relacje z brokerem lub pożyczkodawcą prawdopodobnie utrzymają się przez lata. Jest to więc decyzja, której nie należy podejmować pochopnie.

Zrozum swoją zdolność kredytową

Wybacz makabryczny kolokwializm, ale jeśli śmierć i podatki są jedynymi pewnymi rzeczami w życiu, to również tak samo pewne jest, że pożyczkodawca sprawdza twoją zdolność kredytową, aby pomóc ocenić twoją aplikację o kredyt gotówkowy. Twoja ocena kredytowa lub ocena wiarygodności kredytowej to liczba, która odzwierciedla Twoją historię zadłużenia i spłaty zadłużenia. Podczas ubiegania się o pożyczkę zarówno osobiste, jak i biznesowe oceny kredytowe są czynnikami, chociaż rodzaj pożyczki będzie miał wpływ na ich priorytetowe traktowanie. Zasadniczo bank musi wiedzieć, jak prawdopodobne jest spłacenie pożyczki, i wykorzysta Twoją ocenę zdolności kredytowej.

Zobacz także:  Formalności przy kredycie gotówkowym

Brzmi przerażająco, prawda? Nie tak bardzo. Poprawa zdolności kredytowej może mieć znaczenie między udanym wnioskiem o pożyczkę a odrzuceniem, ale jednocześnie jest to tylko część procesu decyzyjnego.

O czym należy pamiętać, mając do czynienia z oceną zdolności kredytowej?

  • Najważniejszym czynnikiem jest to, czy płacisz rachunki na czas
  • Wszelkie spóźnione lub brakujące płatności będą miały negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową
  • Im mniej zadłużenia Twoja firma ma obecnie, tym lepiej

Wiek twojej firmy będzie również wpływał na twoją zdolność kredytową. Aby uzyskać pożyczkę, wielu kredytodawców wymaga prowadzenia działalności przez co najmniej 12 miesięcy. Przy większych pożyczkach mogą wymagać co najmniej dwóch lat historii firmy.

Dobry broker może doradzić w sprawie oceny zdolności kredytowej i tego, jak może to wpłynąć na uzyskanie pożyczki.

Uporządkuj swoje dokumenty finansowe

Różne rodzaje pożyczek będą wymagały różnych dokumentów. Poza tym, że jest to konieczne – przedstawiając komplet dokumentów możesz zwiększyć swoje szanse na sukces, bo tak naprawdę pokazujesz pożyczkodawcy, że pożyczka jest obarczona niskim ryzykiem.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.