Formalności przy kredycie gotówkowym

Po zadłużenie konsumpcyjne nie musisz zgłaszać się już bezpośrednio, stacjonarnie do banku detalicznego. Wystarczy już przekierowanie kredytu gotówkowego online na własny rachunek osobisty. Jak wyglądają standardowe formalności przy obsłudze kredytu gotówkowego i czy musisz się czymś martwić w kwestiach zabezpieczenia danych osobowych?

Prawidłowe wypełnienie wniosku kredytowego, ale niekoniecznie samodzielnie

Podstawa to oczywiście prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt gotówkowy. Już na tym etapie masz kilka możliwości działania, a mianowicie samodzielne uzupełnienie wniosku i przesłanie go online lub kontakt z niezależnym doradcą, który oceni Twoje szanse na zadłużenie w danej placówce. Drugie rozwiązanie cechuje wyższa wydajność z prostego powodu. Każdy złożony o kredyt gotówkowy wniosek niejako wymusza analizę zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Przy składaniu wielu zapytań narażasz się na dodatkowe pytania, nawet ograniczenie punktacji (wyższe ryzyko obsługi niepewnego, możliwe zdesperowanego ekonomicznie klienta). Wnioski o kredyt gotówkowy najlepiej składaj w pewnych odstępach. Nie śpiesz się. Banków w Polsce trochę działa, a nie musisz zawsze celować w standardową, tylko bardziej promocyjną, sezonową ofertę.

Problematyka dowodu osobistego

Podstawowe źródło danych osobowych dla banku to oczywiście dowód osobisty i tutaj pojawiają się delikatne problemy. Ze względu na intensywne wycieki danych osobowych w różnych źródłach kredytobiorcom poleca się uruchomienie zweryfikowanego konta w Biurze Informacji Kredytowej. Dlaczego to takie istotne? Na koncie BIK zobaczysz zakładkę umożliwiającą zastrzeżenie danych z dowodu osobistego. Przez BIK możesz również obserwować zapytania występujące na rynku kredytowym związane właśnie z Twoimi danymi. To duża, długoterminowa ochrona i ekonomiczna i psychiczna. Chociaż banki dysponują całkiem solidnymi metodami weryfikacji to dalej w instytucjach finansowych występuje typowy błąd ludzki, nawet w niektórych przypadkach zamierzony. Jeżeli chcesz spokojnie korzystać z kredytów gotówkowych najlepiej przekieruj się do konta w BIK.

Wiele informacji bank uzyskuje z zaświadczenia o zarobkach

Kolejne formalności dotyczą przekazania zaświadczenia o zarobkach. Po zaświadczenie o zarobkach idziesz do pracodawcy, a najczęściej bezpośrednio do księgowej, a to może powodować pewne opóźnienia. Musisz je założyć zawczasu, żeby nie stracić dobrej propozycji kredytu gotówkowego. Banki oczywiście rozumieją pojawiające się opóźnienia i dają klientom wystarczająco dużo czasu na uzupełnienie dokumentacji. Z zaświadczenia o zarobkach wynika, gdzie pracujesz i na jaki rodzaj i termin umowy. Preferencja banków to umowa o pracę na czas nieokreślony.

Zobacz także:  Zalety i wady kredytów gotówkowych

Dodatkowe formalności, ale nie zawsze spotykane

W przypadku wyższych kwot zobowiązania konsumpcyjnego bank może poprosić o uzupełnienie dokumentacji zgodą współmałżonka, chociaż zdarza się to stosunkowo rzadko. Bank musi rozpoznać również strukturę wydatków, a nie tylko dochodów. Proces analizy zdolności kredytowej jest obowiązkowy dla każdego kredytobiorcy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.